Op zondag 27 september 2009 was het eindelijk zover.
Na ruim een half jaar van voorbereiding vond voor de derde keer de Omni Skaters Toertocht plaats. De tocht, die breeduit was aangekondigd in de plaatselijke media en via een eigen site (!), werd een groot succes dankzij de tomeloze inzet van de organisatoren, de hulp van heel veel leden en vrijwilligers en de bijdragen van een imposante rij sponsors. De zon werkte helemaal mee en de skaters, om wie het uiteindelijk ging, kwamen met velen!
Dat is natuurlijk de mooiste beloning die je je als toertochtcommissie kan voorstellen: al het werk is niet voor niets geweest.
Al dat werk: met verbazing zag ik af en toe de correspondentie voorbijkomen tussen de diverse leden van de toertochtcommissie. Hoewel mijn aandeel als regelaar van de vergunningen bescheiden was, mocht ik meegenieten van het overleg via mail, want er werd niet alleen vergaderd, gemaild werd er… voorzichtige schatting, want ik heb niet alles bewaard, er zijn vermoedelijk zo’n 250 mailtjes verstuurd! Van overleg over wie welke sponsor benadert tot wat er op de bidon, die bij de finish werd uitgereikt, zou komen. Van krentenbol tot wie de
flyers (wat moet er op?) gaat verspreiden. Gelukkig kon worden teruggevallen op het uitstekende draaiboek dat voor de eerdere edities was samengesteld. Imposant trouwens en bij herlezen realiseer je je pas wat er allemaal komt kijken bij het organiseren van zo’n evenement: de financiën moeten geregeld, er moet een sponsorplan zijn, het parcours moet uitgedacht worden, contacten moeten gelegd worden met KNSB/SBN, gemeenten, politie, het parcours moet gekeurd, contact met de media, vrijwilligers gezocht (25! Dank jullie wel!!!), routekaarten moeten gedrukt en wat gaat er eigenlijk in een lunchpakket?
Wie ruimt op…enz enz.
Is het overdreven te schatten dat er zeker één man/vrouwjaar” in is gaan zitten….gekkenwerk?
Of doodgewone clubliefde of bevlogenheid? Als Alle Uitvlugt zondagochtend de 27e al om 4 uur de laatste hand aan het bewegwijzeren van de route aan het leggen is….tja in één woord geweldig!
|